Koniec rundy zasadniczej sezonu 2018/2019

Za nami 20 meczy rundy zasadniczej, w której ostatecznie uplasowaliśmy się na szóstej pozycji z dorobkiem 28 punktów. W pierwszej rundzie play-off gdzie gra się do dwóch wygranych zmierzymy się z PMKS Nike Węgrów. Rywalizację o miejsca 1-4 rozpoczniemy na wyjeździe.

Styczeń był miesiącem rozstrzygnięć w środkowej części tabeli i walką o to by nie zająć jednego wolnego jeszcze miejsca w turnieju o utrzymanie co gwarantowała dziewiąta lokata po sezonie zasadniczym. Pierwsza dwójka niezmiennie lideruje tabeli od niemal początku rozgrywek. NOSiR Nowy Dwór oraz AWF Warszawa były już nie do dogonienia. Pozostała walka o pozycje 3-9. Po porażce zaraz po Nowym Roku z Legionovią przyszedł wyjazd do Siedlec. Na ciężkim terenie zdobyliśmy punkt, choć po pierwszych dwóch setach nic tego nie zapowiadało. Przy mniejszej ilości błędów w piątym secie można było się pokusić nawet o wygraną. Kolejne spotkanie to mecz w Białymstoku z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki, który niespodziewanie łatwo i szybko wygrywamy 3:0 i jesteśmy coraz bliżej utrzymania się w lidze. Kolejny mecz z mającym kłopoty Mysiadłem na wyjeździe był o tyle ważny, że w przypadku naszej wygranej mamy pewne utrzymanie bez konieczności grania turnieju o utrzymanie. Nasze dziewczyny dość pewnie pokonały rywali 3:0 i ostatni mecz przeciwko Nike Węgrów był już tylko o pietruszkę. Dało się to zaobserwować podczas tego spotkania, przyjezdne troszkę za łatwo wygrały z nami 3:0. Paradoks tego spotkania również polegał na tym, że korzystniej było to spotkanie przegrać niż wygrać. Uniknęliśmy w ten sposób dalekiego wyjazdu do Tomaszowa Mazowieckiego, który w końcówce złapał wiatr w żagle. Również Nike jest rywalem, który potencjalnie jest bardziej do ogrania niż zespół z Tomaszowa. Po ewentualnym awansie do drugiej rundy play-off również nie trafimy na liderujący NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki a prawdopodobnie na nieco słabszy AZS AWF Warszawa. Taka to chłodna kalkulacja. Przed nami dwa tygodnie przerwy. Pierwszy mecz w play-off zagramy w Węgrowie 16 lutego, a na rewanż do Białegostoku zapraszamy aż 2 marca.