Porażka na rozpoczęcie 2019 roku

Porażką 1:3 zakończył się nasz pierwszy mecz po przerwie świąteczno-noworocznej. Tym razem polegliśmy przeciwko Legionovii Legionowo. Drużyna z Legionowa ambitnie broni się przed 9 pozycją w tabeli dającą im grę w turnieju o utrzymanie w lidze. Patrząc na postawę tego zespołu nadrobienie kilko punktowej straty staje się coraz bardziej możliwe i kilka drużyn ze środka tabeli do tej pory nie zagrożonych może mieć powody do zaniepokojenia.

Dla nas był to bardzo ważny mecz, gdyż porażka przybliżała gości do naszego zespołu i tak się niestety stało, biorąc pod uwagę, że w następnej kolejce pauzujemy ostatnie cztery kolejki mogą być bardzo gorące. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze od 6 punktowego prowadzenia. Potem niewyjaśniony przestój i bardzo łatwo oddajemy pierwszego seta do 17. Druga partia z lekką przewagą punktową Legionovii, końcówka wyrównana przegrana jednak ponownie przez nasz zespół do 23. Trzeci set również punkt za punkt jednak w końcówce odskakujemy po dobrych zagrywkach i dajemy sobie nadzieję na pięć setów. Czwarta odsłona okazała się ostatnią, niestety zbyt dużo przestojów w grze mimo kilku bardzo efektownych akcji nie pozwoliło nam skutecznie walczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu. Przegrywamy 1:3 w niezbyt dobrym stylu, niestety po raz kolejny przed własną publicznością.

Kolejny bardzo trudny mecz gramy w Siedlcach z UKS Ósemką. O punkty będzie niezwykle trudno, lecz jak zwykle pojedziemy z nastawieniem na walkę o każdy punkt. Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka rundy zasadniczej, miejmy nadzieję, że z happy endem dla naszego zespołu.