Porażka z liderem na zakończenie roku 2018

22 grudnia rozegraliśmy ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek II Ligi w roku kalendarzowym 2018. W przedświąteczny weekend podejmowaliśmy na wyjeździe niekwestionowanego lidera rozgrywek NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Odnieśliśmy porażkę 0:3 i nie udało nam się sprawić kolejnej niespodzianki, kiedy to w poprzedniej rundzie pokonaliśmy u siebie nowodworzanki 3:2 i jak do tej pory było to jedyne potknięcie lidera w rozgrywkach. Na mecz jechaliśmy z przekonaniem, że czeka nas ciężkie spotkanie toteż nastawialiśmy się na walkę o jakąkolwiek zdobycz punktową. Nowy Dwór Mazowieckim jest bardzo ciężkim terenem do wygrywania, mało drużyn udaje się wywieźć cokolwiek z tamtejszej hali, my również jeszcze nigdy tam nie wygraliśmy. Od początku do końca pierwszego i drugiego seta gospodynie nadawały ton grze, która była wyrównana mniej więcej do stanu 12:12. W późniejszej fazie tych rozdań nasze przestoje nie pozwoliły nam na podjęcie walki z solidnym rywalem. Trzeci set był najbardziej wyrównany, około połowy seta wyszliśmy na prowadzenie, które w samej końcówce udało się zniwelować NOSiR-owi i przegraliśmy cały mecz 0:3. Było blisko urwania seta liderkom, ale porażka w tym meczu mogła być wkalkulowana w ryzyko.

Na święta udawaliśmy się z 21 punktami zdobytymi w 15 meczach co daje nam narazie 7 lokatę wśród 11 zespołów. Teoretycznie najgorsze mecze już za nami, w styczniu zaczyna się walka o miejsca 3-9 kolejno ze wszystkimi sąsiadami w tabeli, a o tym że jest bardzo ciasno świadczy fakt, że oprócz nasz 21 pkt uzbierały również trzy inne zespoły.

Kolejny mecz 5 stycznia w Białymstoku, podejmujemy Legionovię Legionowo, która ambitnie walczy o uniknięcie gry w turnieju o utrzymanie w lidze. Mecz w hali ZSR CKP o godz. 17:00