Przekonujące zwycięstwo nad Spartą

Rozpoczynamy rundę rewanżową od zwycięstwa na wyjeździe z ESPES Spartą Warszawa 3:1. Był to udany rewanż za mecz z pierwszej kolejki, gdzie w Białymstoku przegraliśmy 2:3. Dobiliśmy do środka stawki po stracie punktów przed tygodniem w Węgrowie. Tabela mocno się wyrównała, pięć zespołów mieści się zaledwie w dwóch punktach. Zajmujemy ósme miejsce ze stratą punktu do czwartej Sparty, która mimo porażki utrzymała miejsce tuż za podium.

Mecz w Warszawie rozgrywaliśmy nietypowo bo w niedzielę. Nastawieni byliśmy na walkę o jak największą zdobycz punktową. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, Sparta nie okazała się tak straszna jak pokazuje to tabela II Ligi. Grając spokojnie wygraliśmy pierwszy set do 12. Gospodynie zdecydowanie lepiej radziły sobie w ataku niż przyjęciu co mocno utrudniało im grę a nam pozwalało punktować z zagrywki. Stara prawda mówi, że jak wygrasz seta zbyt wysoko w kolejnym prawdopodobne będą problemy. Tak też było, Sparta od początku nas przycisnęła konsekwentnie budując przewagę punktową do stanu 16:10. Potem nagła odmiana i 6 pkt zdobytych zagrywką przez Katarzynę Drewniak, krótka wymiana ciosów i kolejne 4 z serwisu dokłada Julia Iber. W ten sposób set spisany na straty wygrywamy do 21 i jesteśmy blisko końcowego zwycięstwa. Trzeci set najsłabszy w naszym wykonaniu po emocjonującej końcówce przegrywamy i dajemy szansę na odbudowę zespołowi z Warszawy. Czwarty set to początkowo bardzo słaba gra gospodyń, dzięki której osiągnęliśmy prowadzenie 9:1. Ok oło dziesiątego punktu Sparta się obudziła ale było już za późno na dogonienie solidnie grających dziewcząt z KS BAS. Pewnie wygrywamy do piętnastu i bierzemy do Białegostoku całą pulę. Zwycięstwo 3:1 był o tyle cenniejsze, że mamy dodatni bilans przeciwko Sparcie w meczach bezpośrednich w sezonie zasadniczym co może być cenne na koniec gdzie przy tak wyrównanym środku tabeli o miejscach mogą decydować detale.

Kolejny mecz gramy z Chemikiem Olsztyn. Nie widzimy tu innej możliwości jak wygrana za 3 pkt. Życzylibyśmy sobie powtórki z Olsztyna gdzie pokonaliśmy miejscowe 3:0. Przy dobrym układzie po meczu 13 kolejki możemy wskoczyć nawet na 4 miejsce w tabeli II Ligi. Mecz z Chemikiem w sobotę 1 grudnia o godz. 17:00 w hali ZSR CKP przy ul. Suchowolca 26.