Zawodniczki KS BAS na Białostockiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018

W dniach 12-14 marca, w Hali Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. W wydarzeniu wzięło udział niemal 1300 dzieci z 44 przedszkoli.
Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. 
W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl, pomagały również nasze siatkarki. Starały się one zaszczepić u przedszkolaków miłość do siatkówki. Na swoim stoisku przygotowały wyjątkowe ćwiczenia charakterystyczne dla swojej dyscypliny sportu. 
Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Białymstoku sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. Co ciekawe, obraz wykonany w Białymstoku jest najdłuższym ze wszystkich wykonanych do tej pory w Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.
Na zakończenie imprezy, nie obyło się bez pamiątkowych medali i dyplomów oraz przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.